Vážení zákazníci, máte potíže s ověřením věku? Volejte nám na číslo 602 813 268! Rádi Vám poradíme a vše vyřešíme k Vaší spokojenosti. Děkujeme Vám. 

2/ Návod na použití humidoru

doutníky - do článku

 

1/ Co je to humidor?

Humidor je skříňka pro uskladnění tzv. ,, vlhkých,, doutníků. Podstatné je pro humidor zvlhčování vnitřního prostoru - vzduchu ve skříňce a jeho udržování na požadované úrovni relativní vlhkosti. Proto je ve skříňce vždy vložen jednoduchý přístroj - zvlhčovač a zpravidla také vlhkoměr. Správný humidor je vyložen kvalitním cedrovým dřevem. Cedrové dřevo rychle vstřebává vlhkost a postupně ji zvolna předává do uložených doutníků. Vnější schránka - povrch humidoru se zpravidla vyrábí dýhováním tropickými dřevinami.

2/ Uvedení humidoru do provozu

Po vybalení humidoru z přepravního obalu otevřeme víko humidoru. Pro urychlení náběhu na požadovanou vlhkost / 60 - 70% relativní vlhkosti vzduchu / vytřeme celý vnitřní cedrový prostor  vyždímanou vlhkou houbičkou, kterou namáčime nejlépe v destilované vodě - můžeme použít i obyčejnou pitnou vodu. Do vody přidáme pro desinfekci několik kapek speciálního protiplísňového roztoku do humidorů nebo čistého alkoholu. Zvlhčovač naplníme vodou, přebytečnou vodu otřeme a zvlhčovač vložíme do humidoru.

3/ Provoz a ošetřování humidoru

Po naběhnutí požadované vlhkosti v humidoru udržujeme vlhkost pravidelným doplňováním vody a protiplísňového roztoku do zvlhčovače. Humidor neumísťujeme u tepelných zdrojů nebo na přímém slunci. Víko humidoru otevíráme pouze na nezbytně nutnou dobu. Doutníky ukládáme do humidoru co nejdříve po jejich zakoupení ve specializované prodejně - zabráníme tak jejich poškození vysycháním. Hodnoty odečtené z vlhkoměrů považujte za hodnoty orientační, důležité je kontrolovat kvalitu uložených doutníků! Vnější plochy humidoru ošetřujeme stejným způsobem jako dřevěný nábytek

4/ Doporučení závěrem

Doutníky pro uskladnění ve Vašem humidoru nakupujte pouze dokonale ošetřené ve specializovaných prodejnách. Vyhnete se tak nepříjemnému zklamání z vyschlých doutníků a následnému praskání jejich krycích listů, zavlečení plísní a tabákových broučků do Vašeho humidoru.