Vážení zákazníci, máte potíže s ověřením věku? Volejte nám na číslo 602 813 268! Rádi Vám poradíme a vše vyřešíme k Vaší spokojenosti. Děkujeme Vám. 

2/ Kubánské doutníky

doutníky - do článku

 

Kubánské doutníky jsou nejznámější doutníky na světě. Každý, kdo si vzpomene na Kubu a Havanu, má ihned v hlavě doutníky. V Evropě jsou kubánské doutníky rozšířené již od počátku 19. století. Právě po hlavním městě jsou často nazývány Habanos.

Sláva kubánských doutníků je založena na výborném kubánském tabáku. Kuba má totiž vynikající klimatické podmínky a úrodnou půdu vhodnou pro pěstování tabáku. Specifické geologické prostředí ostrova se zásadním způsobem promítá do zemitosti kubánských doutníků. Kubánské doutníky jsou obecně silnější a výraznější než doutníky z ostatních karibských zemí. Mezi nejprestižnější značky kubánských doutníků patří doutníky Cohiba. Velmi oblíbené jsou kubánské doutníky Montecristo, doutníky Partagas, doutníky Hoyo de Monterey a doutníky Romeo y Julieta. Hlavní oblastí pěstování kubánského tabáku pro výrobu prémiových doutníků je Vuelta Abajo v západní části ostrova.

cuba-1211907_1920

Cohiba

Cohiba je vlastně původní název obyvatel Karibiku pro tabákové smotky. Doutníky stejného jména se začínají vyrábět v roce 1967 pro osobní potřebu Fidela Castra, jeho ministrů a státních návštěv. Během prvních 15 let se vyrábělo jen 50 kusů doutníků Cohiba denně, v současnosti je roční produkce doutníků Cohiba více než tři miliony kusů.

Tabákové listy používané při výrobě doutníků Cohiba jsou exkluzívním výběrem z výběru a pochází z pěti nejúrodnějších nížin, z oblastí San Juan y Martínez a San Luis v regionu Vuelta Abajo. Cohiba je jedinou značkou doutníků, u které jsou dva ze tří typů listů, které se používají při výrobě – seco a ligero – třikrát fermentovány v sudech. Tento náročný proces zajišťuje značce unikátní aroma a delikátní chuť.  Původní středně silná, až těžká řada doutníků Cohiba Línea Clasica, byla v roce 1992 doplněna řadou jemnějších, středně silných doutníků Linea 1492, velikost Siglo VI. je v prodeji od roku 2002.

Monte Cristo

Kubánské doutníky Monte Cristo často bývají měřítkem pro posuzování kvality ostatních značek. Montecristo je nejvíce ceněnou značkou Habanos. Továrna byla založena v roce 1935 v Havaně. Značka nese jméno hlavního hrdiny románu Alexandra Dumase. Škála značky  se postupně rozšiřovala tak, aby plně pokryla poptávku. V roce 2009 se v rámci značky zrodila nová linie doutníků Montecristo Open. Středně silné až silné doutníky jsou vyráběny výhradně z vybraných listů z regionu Vuelta Abajo, území nejkvalitnějšího tabáku na světě

Romeo y Julieta

Kubánské doutníky Romeo y Julieta, které nesou jméno Shakespearových hrdinů, jsou světově proslulé a nabízí jednu z nejširších nabídek velikostí. Značka vznikla v roce 1875. Mezinárodní uznání si začala získávat na počátku 20. století poté, co don Pepín Fernández rozpoznal důležitost prstýnků jako základ úspěchu. Jedním z nejoddanějších kuřáků této značky byl Winston Churchill.  Právě po něm byla pojmenována slavná velikost doutníků. Skvěle vyvážená a aromatická chuť pečlivě tříděných tabákových listů z regionu Vuelta Abajo propůjčuje doutníků Romeo a Julieta ojedinělou, středně těžkou zemitost. V roce 2006 se na trhu objevila nová serie ve velikosti robusto pojmenovaná Short Churchills, která slaví velké úspěchy.

Hoyo de Monterrey

V samém srdci tabákové oblasti Vuelta Abajo se nachází plantáž se slavným nápisem na vstupní bráně Hoyo de Monterrey - José Gener 1860. městem protéká. Slovo hoyo /jáma/ popisuje polohu plantáže v úrodné nížině na břehu řeky. José Gener, původem Kastalánec, poprvé použil značku v roce 1865. Doutníky Hoyo de Monterrey jsou mírné doutníky s delikátní chutí.

Partagas

Kubánské doutníky Partagas vyrábí slavná továrna v centru kubánského hlavního města Havana. Továrnu založil v roce 1845 don Jaime Partagás a od té doby se zde vyrábí světově proslulé doutníky pod jeho jménem. Doutníky Partagas jsou velmi dobře rozpoznatelné, mají intenzivní chuť a jsou poměrně silné. Směs výběrového tabáku pro výrobu doutníků Partagas pochází z regionu Vuelta Abajo, směs je charakteristická svým těžkým aromatem, který se nedá zaměnit. Továrna Partagas nabízí širokou škálu tvarů a velikostí. Velmi oblíbená je Serie D No. 4.

Bolivar

Kubánské doutníky Bolivar jsou charakteristické velmi silnou a plnou chutí. Značka doutníků Bolívar vznikla v roce 1902, doutníky se nyní vyrábějí v Havaně. Doutníky Bolivar jsou pojmenované po velké osobnosti, Simón Bolívar osvobodil velkou část Jižní Ameriky ze španělské nadvlády.

H. Upmann

Německý bankéř Herman Upmann se roku 1840 usadil na Kubě, protože cítil vášeň pro kubánské doutníky. V roce 1844 založil banku v Havaně a otevřel vlastní továrnu na výrobu doutníků.  Značka doutníků H. Upmann se do dnešních dnů považuje za jednu z nejlepších značek Habanos.

Trinidad

Kubánské doutníky Trinidad se vyrábějí teprve od roku 1969. Zpočátku byly určeny pouze jako dary pro státní návštěvy. Až v roce 1998 se dostaly doutníky Trinidad v omezeném množství na volný trh. Původní produkce se skládala pouze z jedné velikosti doutníků, po rozšíření výroby se objevily nové velikosti a vznikl také nový design, který lépe odpovídá těmto výjimečně kvalitním, středně silným doutníkům.