Vážení zákazníci, máte potíže s ověřením věku? Volejte nám na číslo 602 813 268! Rádi Vám poradíme a vše vyřešíme k Vaší spokojenosti. Děkujeme Vám. 

3/ Rozdíl mezi Gastro a Cabinet humidory

doutníky - do článku

Jeden by mohl říct, že gastro humidor najde své uplatnění v kuchyni a cabinet humidor leží někde mezi učebnicemi přírodopisu. I když kuchaři a učitelé v sobě mohou též objevit neutuchající vášeň a nezměrnou lásku k doutníkům, s jejich povoláním nemají tyto dva typy humidoru vůbec nic společného.


Gastro humidor slouží k zejména k přehledné nabídce a správné prezentaci doutníků nejen např. v pánském či golfovém klubu, ale i v malém baru, hotelové recepci, či restauraci (samozřejmě s ohledem na zákaz kouření). Své významné uplatnění však najde také ve Vaší kanceláři nebo domácí pracovně, každý návštěvník pak lehce zaznamená jakým dárkem Vás může skutečně potěšit. Tento typ humidoru má prosklené víko a často také čelní a boční stěny pro působivou prezentaci doutníků. Může být též uzamykatelný a  s postranními úchytkami pro snadné přenášení a ve většině případů jeho velikost pojme více než 70 kusů doutníků. Gastro humidory na doutníky jsou vzhledem reprezentativní, vyrobené z masivního cedrového dřeva, robustní a přitom elegantní.

717

 

Oproti tomu cabinet humidor se vyskytuje jako doplněk interiéru fanouška doutníků v jeho soukromé pracovně mnohem častěji a pro nabídku doutníků v baru není příliš ideální. Z pohledu laika by se mohlo zdát, že se jedná o skříňku se šuplíky, ale tato skříňka je vybavena vlhkoměrem a zvlhčovačem a pojme většinou  více jak 50 kusů doutníků. Díky segmentaci doutníků do šuplíků si tak můžete uložit své oblíbené doutníky dle různých parametrů (chuti a vůně, země původu, velikosti, ceny) aniž by se Vám chaoticky pomíchaly. Cabinet humidor na doutníky nedoporučujeme k působivé prezentaci doutníků, k tomu účelu slouží mnohem lépe právě gastro humidor. Tento typ humidoru je v první řadě určen k dlouhodobějšímu a vysoce přehlednému uskladnění své vlastní sbírky doutníků. Vyrábí se jak v moderním designu, tak i klasickém konzervativně elegantním stylu.

1137-1